Sztukateria - Styro

Wybierając dekoracje wnętrza, kieruj się harmonią i porządkiem. Wybierz dekory, które nie tylko podkreślą jakość wnętrz, ale również staną się oryginalną dekoracją.

Styropianowe listwy

Gzymsy

Gzyms to element architektoniczny, który zainstalowany może być we wnętrzu, ale również na zewnątrz na strukturze ściany. Jego zastosowanie, doprowadziło do zwiększenia wartości nieruchomości. Ten element dekoracyjny jest pożądany w nowoczesnym budownictwie, ale także tym nieco starszym, klasycznym. Piękno gzymsów, sprawiło, że stały się doskonałą osłoną ścian.

Drobne elementy, takie jak gzyms, doprowadzą do całkowitej odmiany pomieszczeń. Jeżeli w Twoich pomieszczeniach są krzywe ściany, warto je zniwelować właśnie sztukaterią! Jeżeli nie wiesz, jak udekorować swoje wnętrze, postaw na te skromne dekory. Gwarantujemy, że nie tylko dopełnią wygląd ścian, ale także okażą się propozycją nie do odrzucenia w miejscach użyteczności publicznej jak restauracje czy hotele. Ogromna paleta zastosowań, doprowadzi do stworzenia z gzymsów doskonałych rozwiązań.

Gzyms - Czy można go zastosować w każdym pomieszczeniu?Gzymsy

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo złożona. Wszystko zależy od stylu pomieszczenia i technik dekorowania. Dodatkowo dochodzi tutaj kwestia gustu. Czasem dobrze jest mieć gzyms w całym domu, a czasem tylko w jednym pokoju. Miejsce takie jak salon, jest idealnym miejscem do zastosowania w nim gzymsu. Otwarta koncepcja salonu z kuchnią czy jadalnią daje duże pole do popisu. Wiele osób decyduje się również je spotkać z sypialni i holu. Rzadko je spotkamy w łazience czy korytarzu, jednak są osoby, które również i te pomieszczenia dekorują.

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, w jaki sposób wykorzystasz sztukaterie w swoich wnętrzach.

Jaki rodzaj gzymsów wybrać?

To kwestia gustu, jednak podpowiemy!

  1. W pomieszczeniach z wysokimi sufitami, aby dobrze wyglądać, powinno się wykorzystać bardziej zdobioną, większą listwę.
  2. Jeżeli w Twoich wnętrzach jest listwa podłogowa, warto, aby jej wielkość była taka sama jak gzymsu.
  3. W przypadku niskiego pomieszczenia powinno się wybrać wąski gzyms, aby nie przytłoczyć całego pomieszczenia.

Więcej informacji

Dowiedz się więcej o ...

    © Copyright 2025